Jau trešo reizi Latvijas Ornitoloģijas biedrības Rīgas vietējā grupa aicina visus putnu vērotājus piedalīties putnu vērošanas sacensībās “Rīgas putnu cīņa 2017”, kas notiks 2017. gada 21. oktobrī. Sacensības notiek putnu rudens migrācijas izskaņā, kad vēl aizvien var novērot daudzas interesantas putnu sugas. Sacensību mērķis ir 2-4 cilvēku komandai 8 stundu laikā Rīgas pilsētas administratīvās teritorijas robežās novērot un reģistrēt pēc iespējas vairāk putnu sugu, bet papildu punkti tiks piešķirti par noteiktiem putnu dzimumiem un pasugām.

Sacensības tiek rīkotas, lai popularizētu putnu vērošanu Rīgā un veicinātu putnu atpazīšanas prasmes, tai skaitā vērību pievēršot putnu dzimumiem un pasugām. Rīga ir lieliska putnu vērošanas vieta, kurā aicinām izmēģināt spēkus ikvienam putnu vērotājam, lai izstrādātu savas komandas stratēģiju un 8 stundu laikā pārbaudītu savus spēkus putnu vērošanā.

2015. gadā, kad sacensības notika pirmo reizi, tajās piedalījās 7 komandas, 2016. gadā piedalījās jau 10 komandas, abus gadus uzvarējusi komanda “Himantopus himantopus”, kas 2015. gadā novēroja 68 sugu putnus un ieguva 14 papildpunktus par dzimumu noteikšanu, bet 2016. gadā novēroja 79 sugas un ieguva 13,5 papildpunktus par dzimumu noteikšanu. Trešajā sacensību gadā ir vairākas intrigas – vai šogad piedalīsies vēl vairāk komandu nekā pērn? Vai komanda “Himantopus himantopus” šogad tiks gāzta no goda pjedestāla? Tam sekot klātienē un sajust sacensību elpu var tikai piedaloties “Rīgas putnu cīņā 2017”!

Komandas sacensībām jāpiesaka līdz 2017. gada 17. oktobrim rakstot uz e-pastu riga@lob.lv, norādot komandas nosaukumu, dalībnieku vārdus un uzvārdus, kā arī komandas kontaktpersonu (e-pasts, telefons). Sacensībās ir dalības maksa 15 EUR no komandas.

 

Sacensību nolikums (pdf)

 

Papildu informācija: Guna Roze, Andris Dekants, LOB Rīgas vietējā grupa, riga@lob.lv

Publicēts: 30.09.2017
Komentāru skaits: 0