Šajā nedēļas nogalē, 19. un 20. maijā, notiks jau 15. gada notikums putnu vērošanā – diennakts putnu vērošanas sacensības “Torņu cīņas 2018”. Tajās piedalīsies 19 komandas ar 74 putnu vērotājiem. Savukārt ikvienu interesentu Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) aicina novērtēt putnu vērošanas iespējas visos Latvijas torņos akcijas “100 putnu torņi Latvijas simtgadei” ietvaros, nosūtot ziņu uz e-pastu putni@lob.lv. Akcijas mērķis ir apzināt 100 torņus un līdzīgas konstrukcijas, kas būtu izmantojamas putnu vērošanai. Pagaidām vietnē www.tornucinas.lv ir apkopota informācija par 51 torni.

Sacensību “Torņu cīņas 2018” laikā torņus būs iespēja apmeklēt arī vienkārši ekskursijas pēc un komandas labprāt pastāstīs un parādīs torņa apkārtnē esošos putnus, kā arī varēs uzzināt ko vairāk par pašām sacensībām. 15 pieredzējušās komandas putnus torņos vēros 24 stundas, bet 4 Tautas klases komandas – 4 stundas. To, kura komanda dosies uz kuru torni, noteiks izloze sestdienas rītā “3 pavāru restorānā” un izlozes rezultāti tiks publicēti Torņu cīņu interneta vietnē www.tornucinas.lv. Šajā interneta lapā ir atrodama arī informācija par zināmajiem putnu vērošanas torņiem Latvijā (sadaļā KARTE).

 

AICINĀM ZIŅOT PAR ZINĀMAJIEM TORŅIEM UN PUTNIEM AP TIEM

LOB izsludina akciju “100 putnu torņi Latvijas simtgadei” un aicina ziņot par putnu vērošanas torņiem, skatu torņiem un platformām, kā arī citām līdzīgām konstrukcijām. Savu atsauksmi par torņiem (gan kartē esošajiem, gan vēl neiekļautajiem) un tajās novērotajām putnu sugām sūti uz e-pastu putni@lob.lv.

 

 

Pērn Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstītajās sacensībās “Torņu cīņās 2017” piedalījās 72 dalībnieki no 18 komandām, kuras kopā novēroja 185 putnu sugas un torņos uzņemot 388 apmeklētājus. Uzvaru izcīnīja komandas “Himantopus himantopus” (Ilze Bojāre, Andris Klepers, Ieva Mārdega, Mārcis Tīrums), kas ieguva arī draudzīgākās komandas statusu ar 136 uzņemtiem apmeklētājiem Motacilla.lv Kaņiera tornī. Otro vietu ieguva komanda “Himantopus fārmklubs” (Ivars Brediks, Pēteris Daknis, Edijs Haberkorns, Mareks Kilups) karšu izdevniecības “Jāņa sēta” Lubāna D dambja tornī, bet trešo vietu – komanda “Šakāļi” (Valts Jaunzemis, Toms Endziņš, Roberts Jansons, Oskars Keišs) “3 pavāru restorāna” Kuivižu tornī. Tautas klasē uzvarēja komanda “Knaš Ļinkist” (Līva Dakne, Monta Strazda, Agita Maderniece, Kārlis Tohters) Engures ezera ornitobāzes tornī. Savukārt par interesantāko novērojumu atzīts komandas “M-ērgļi” (Jānis Ķuze, Māris Strazds, Viesturs Vintulis, Sintija Martinsone) novērotais vidējais ērglis no Lubāna Zvidzes kanāla torņa.

 

Sacensībām dzīvajā var sekot līdzi ar mirkļbirkas #TornuCinas palīdzību sociālajos tīklos, īpaši Twitter.

Diennakts putnu vērošanas sacensības “Torņu cīņas 2018” organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fondu, 3 pavāru restorānu, Karšu izdevniecību “Jāņa sēta”, SIA “Motacilla”, “Swarovski Optik”, Māri Strazdu, iGoTerra.com, Sunbird Apps, Dodies.lv un Dabas aizsardzības pārvaldi.

 

Papildu informācija:

Agnis Bušs, putnu vērošanas sacensību “Torņu cīņas” koordinators, agnis@putnidaba.lv

Publicēts: 16.05.2018
Komentāru skaits: 0